Bezpieczne podróżowanie

Przed wyruszeniem w wakacyjną podróż powinniśmy bardzo dokładnie się zabezpieczyć, przede wszystkim dlatego, że nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć sytuacje, które mogą nas po drodze spotkać. Ubezpieczenie turystyczne nie zastępuje ubezpieczenia zdrowotnego, konieczne jest zatem potraktowanie go jako elementu dodatkowego, oferującego nam inny zakres usług.

Konieczne jest zatem dokładne sprawdzenie od kiedy rozpoczyna się moment „odpowiedzialności” ubezpieczenia – czy od wyjścia z domu czy momentu rozpoczęcia podróży (choć może wydawać się to bez znaczenia może później okazać się bardzo ważne). Dobrze też, kiedy ubezpieczenie dopasowane jest do charakteru podróży. Inne będzie dla zwykłych turystów, a inne dla osób chętnie uprawiających sporty ekstremalne. Czasami cierpimy na konkretne dolegliwości, które podczas podróży mogą się nasilić, dlatego też w ubezpieczeniu turystycznym powinniśmy zaznaczyć, że zależy nam na opiece medycznej w sytuacji, w której okazałoby się, że objawy naszej choroby ulegają zaostrzeniu.

Każdy z nas jest inny, każdy ma też inne oczekiwania i inne możliwości finansowe, dlatego też nasza polisa powinna być maksymalnie elastyczna i bardzo dobrze dopasowana do naszych własnych potrzeb.

Zalety ubezpieczeń turystycznych