Rankingi OFE są łatwo dostępne w internecie

OFE, czyli Otwarte Fundusze Emerytalne to wprowadzone w 1999 roku instytucje, których zadaniem jest pomnażanie naszych środków emerytalnych. OFE stanowią drugi filar w obecnym systemie emerytalnym oraz dzięki nim będzie można otrzymać wyższą emeryturę, ponieważ inwestują one pieniądze, które są im powierzane.

Każdy z nas ma możliwość postawienia na określone OFE, a korzystanie z nich jest obowiązkowe, zatem trzeba pamiętać o ich wyborze wtedy, gdy zaczynamy płacić składkę na ubezpieczenie społeczne. OFE osiągają różne zyski, ponieważ mają też czasami odmienne strategie inwestycyjne, dlatego też przy wyborze takich właśnie firm trzeba kierować się tym, czy będą one mogły zapewnić nam dobre zyski i wysoką emeryturę. Jak to zrobić? Najłatwiej skorzystać ze specjalnych rankingów, które publikuje wiele instytucji finansowych. Co pół roku aktualizowane są te, które przeprowadza Komisja Nadzoru Finansowego, ale wiele innych instytucji niepaństwowych także zajmuje się analizą zysków i strat Otwartych Funduszy Emerytalnych. Takie są aktualizowane nawet co miesiąc.

Jeżeli szukamy informacji na temat tego, jakie wyniki osiąga wybrany przez nas fundusz, wówczas szybko i wygodnie znajdziemy wszystkie potrzebne do tego informacje w internecie. Tam na stronach podmiotów przeprowadzających rankingi będzie można sprawdzić to, co jest nam potrzebne. Pamiętajmy o tym, że warto korzystać z tego typu rankingów wtedy, gdy zależy nam na wyborze najlepszego dla siebie OFE, które będzie efektywnie pomnażało nasze pieniądze.

Korzystajmy z rankingów przy dokonywaniu wyboru OFE